Strona główna WIADOMOŚCI Policja podsumowuje drugi dzień akcji „Znicz” na podkarpackich drogach

Policja podsumowuje drugi dzień akcji „Znicz” na podkarpackich drogach

0
Reklama

Jak co roku, w związku z dniem „Wszystkich Świętych”, na terenie naszego województwa nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach czuwać będą podkarpaccy policjanci. Działania „Znicz 2021” rozpoczęły się w piątek, 29 października i trwać będą do wtorku, 2 listopada. Funkcjonariusze ruchu drogowego zadbają o płynność ruchu w pobliżu cmentarzy i na drogach dojazdowych do tych miejsc.

Wzmożone działania rozpoczęły się w piątek, 29 października i potrwają do wtorku 2 listopada. 1 listopada oraz bezpośrednio przed i po święcie, na drogach oraz w pobliżu cmentarzy spodziewamy się znacznego wzrostu natężenia ruchu. Podkarpaccy policjanci na bieżąco będą monitorować nasilenie ruchu i reagować na pojawiające się utrudnienia.

Podstawowym celem prowadzonych działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu, zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, trzeźwość kierujących, dostosowanie oświetlenia pojazdów do pory dnia i panujących warunków. Najważniejszym zadaniem policjantów będzie utrzymanie płynności ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz głównych ciągach komunikacyjnych. W przypadkach pojawienia się znacznych utrudnień, funkcjonariusze drogówki podejmą ręczną regulację ruchem.

Reklama

Policjanci przypominają również, że w niedzielę i w poniedziałek, obowiązywać będą zakazy w poruszaniu się samochodów o masie powyżej 12 ton:

  • 31 października 2021 r. (niedziela) w godz. od 18.00 do 22.00
  • 1 listopada 2021 r. (poniedziałek) w godz. od 8.00 do 22.00

Statystyki działań „Znicz 2021”  

 Sobota 30.10Niedziela 31.10Poniedziałek 1.11Wtorek 2.11Podsumowanie
Wypadki76   
Ranni88   
Zabici10   
Nietrzeźwi kierowcy821   
Reklama
Poprzedni artykułDynów podczas okupacji niemieckiej [VIDEO]
Następny artykułMamy podkarpacki wariant koronawirusa? Tak sądzi znany wirusolog

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj