Strona główna WIADOMOŚCI Policja podsumowała działania Wakacje 2021 w regionie. Wyniki zaskakują

Policja podsumowała działania Wakacje 2021 w regionie. Wyniki zaskakują

0
Reklama

Więcej wypadków, więcej rannych – taki jest bilans wakacyjnych miesięcy w 2021 roku. Policjanci wstępnie podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach Podkarpacia w czasie tegorocznych wakacji. W tym czasie funkcjonariusze udaremnili jazdę 486 nietrzeźwym kierowcom i zatrzymali 603 praw jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym.

Podczas wakacyjnych miesięcy na podkarpackich drogach doszło do 316 wypadków. W tych zdarzeniach rannych zostało 366 osób, a życie na drodze straciło 18 osób. W ciągu wakacji policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę 486 nietrzeźwym kierowcom (w ubiegłym wakacyjnym okresie zatrzymano ich 820). 

Reklama

W porównaniu do ubiegłorocznych letnich miesięcy, zwiększyła się liczba, zarówno wypadków, osób rannych, jak i ofiar śmiertelnych. W poprzednim roku, podczas wakacji doszło do 269 wypadków, w których rannych zostało 293 osoby. W wypadkach zginęło 17 osób.

Nadmierna prędkość jest ciągle jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń, policjanci zdecydowanie reagują na przekraczanie dozwolonej prędkości i wyciągają wobec niebezpiecznie jeżdżących kierowców surowe konsekwencje. Tylko podczas wakacji, funkcjonariusze zatrzymali 603 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. 

Policjanci w czasie wakacji dbali także o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Kontrolowali rejon zalewów i zbiorników wodnych, zwracali szczególną uwagę na dzikie kąpieliska. Niejednokrotnie ratowali ludzkie życie i udzielali pomocy osobom, które jej potrzebowały.

Podczas letniego wypoczynku na Podkarpaciu utonęło 4 osoby. Rok wcześniej, podczas odpoczywania nad wodą utonęło 8 osób.

Reklama
Poprzedni artykuł80-latka straciła orientację i nie mogła wrócić do mieszkania. Otrzymała pomoc
Następny artykułPo 12 latach do z Dębicy Mielca wróciły pociągi osobowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj