Wczoraj w Rzeszowie odbył się protest rolników przeciw ustawie o ochronie zwierząt. Ciągniki rolnicze nie zostały wpuszczone do centrum.

Rolnicy oburzeni na partię rządzącą pojawili się w Rzeszowie już z samego rana.

Policja nielegalnie zatrzymała protestujących rolników [foto, wideo]

 

Przyjechali swoimi ciągnikami ze sprzętem rolniczym. Policja utrudniała im wjazd do miasta, ostatecznie protestujący skumulowani zostali przy ul. Lwowskiej w okolic ronda Pobitno.

Opublikowany przez Tomasz Buczek Wtorek, 20 października 2020

 W planach protestu było pojawienie się rolników wraz z ich maszynami przy Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Ostatecznie przy PUW odbyła się konferencja prasowa oraz happening, podczas którego rolnicy podarowali wojewodzie podkarpackiej Ewie Leniart trumnę, symbolizującą śmierć polskiego rolnictwa.

Opublikowany przez Patriotyczne Podkarpacie Środa, 21 października 2020

 

Przy urzędzie pojawili się działacze Ruchu Narodowego, Konfederacji, Młodzieży Wszechpolskiej, AgroUnii, hodowcy psów rasowych, producenci drobiu i wołowiny, którzy przedstawili na konferencji swój sprzeciw wobec tzw. piątki Kaczyńskiego.

 

Rolnicy zapowiadają, że blokady i protesty będą przybierać na sile. Nie ma zgody na likwidację polskiej wsi i polskich rodzinnych hodowli przez polityków warszawskich którzy nic na temat tej gałęzi gospodarki nie wiedzą.