Strona główna POLSKA I ŚWIAT Polacy chcą informacji o zarobkach w ogłoszeniu o pracę

Polacy chcą informacji o zarobkach w ogłoszeniu o pracę

0
Reklama

W Polsce spada bezrobocie. W listopadzie wyniosło 6,6%. Szukający pracy chcą zmian w ogłoszeniach. Liczą, że w informacji o poszukiwanym pracowniku, dowiedzą się od razu, ile wynosi wynagrodzenie. 


Podczas czytania ogłoszenia o pracę dla Polaka ważne jest, prócz informacji o potrzebnych kwalifikacjach i doświadczeniu, informacja o wysokości zarobku. Poszukiwanie pracy bez konkretnej informacji dotyczącej wynagrodzenia utrudnia znalezienie i pracownika, i pracodawcy. 
Badacze i socjolodzy twierdzą, że uzupełnienie ogłoszenia o pracę informacją o wysokości zapłaty dałoby możliwość szybszego znalezienia kandydata. Wiele miejsc pracy jest nieobsadzone, ponieważ potencjalni kandydaci nie mają wglądu do pełnej informacji na temat danego stanowiska. 
Na Zachodzie umieszczanie wszystkich informacji związanych ze stanowiskiem, na jakie poszukiwany jest kandydat, jest codziennością. Dzięki temu unika się zbędnych rozmów kwalifikacyjnych z tuzinem osób, potencjalny pracownik jest przygotowany na wszystkie możliwości i na wstępie ma podane informacje o obowiązkach, prawach i zapłacie.
Jak podaje portal Money:

Pierwszym krokiem do usprawnienia procesów rekrutacyjnych w Polsce powinno być powszechne informowanie o widełkach wynagrodzeń. Dzięki jawności stawek zarówno pracownicy już na starcie wiedzieliby czy warto aplikować na dane ogłoszenie, a pracodawcy nie marnowaliby czasu na rozmowy kwalifikacyjne z osobami, na które ich nie stać – podkreśla Piotr Adamczyk, prezes serwisu Kariera.pl.

źr. Money
 
 

Reklama
Reklama