Strona główna WIADOMOŚCI Pola Matuszek wciąż czeka na podanie terapii genowej

Pola Matuszek wciąż czeka na podanie terapii genowej

0
Reklama

Pola Matuszek, roczna dziewczynka, która zmaga się z SMA typu pierwszego, będąca po wypadku, który spowodował spore niedotlenienie mózgu, wciąż czeka na podanie terapii genowej. W styczniu br. udało się zebrać wymagane prawie 10 mln złotych na lek, który zahamowałby rozwój SMA.

Niestety, dziewczynka uległa wypadkowi. Zakrztusiła się, co spowodowało spore uszkodzenia w jej mózgu. Kilka dni temu rodzice Poli podali w mediach społecznościowych nowe informacje związane ze stanem zdrowia dziewczynki.

Reklama

Coraz częściej pytacie Nas o podanie terapii ???

Nasza rodzina cały czas wierzy że będzie to możliwe, czekamy na ten moment, myślimy o tym i modlimy się by nie było żadnych przeciwwskazań oraz zeby odbylo się to jak najszybciej.

Podanie TG w tym momencie nie przyniosło by oczekiwanego efektu…. Jesteśmy w kontakcie z Panią Profesor z Lublina, skonsultuje Ona Polę w celu kwalifikacji do podania Terapii jak tylko dojdzie do siebie i będziemy w stanie przetransportować ja na wizytę…

Lecz żebyśmy mogli pojechać do Lublina na konsultacje Pola musi nabrać sił, wzmocnić organizm po wypadku, rozćwiczyć na nowo każdą partię ciała.

Tym czasem jest nam dalej pod górkę ponieważ Pola przechodzi obecnie infekcje.

Na ten moment na wyjazd w celu konsultacji Pola jest po prostu za słaba- jest również po antybiotykoterapii co odciąga nas w czasie.– podali rodzice.

Reklama
Poprzedni artykułPodkarpacka KAS wspiera akcję Cała Polska czyta dzieciom
Następny artykułPola znów w szpitalu. Dziewczynka zachłysnęła się

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!