Strona główna RZESZÓW Pogwizdów Nowy stał się 1 stycznia częścią Rzeszowa

Pogwizdów Nowy stał się 1 stycznia częścią Rzeszowa

203
0

Od 1 stycznia 2021 r. sołectwo Pogwizdów Nowy znalazło się w granicach administracyjnych Rzeszowa. Dzięki temu miasto liczy teraz ok. 197 tys. mieszkańców i zajmuje obszar ok. 128,5 km kw.


Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc w piątkowy ranek (1 stycznia) na ulicy Myśliwskiej przywitał mieszkańców najmłodszego rzeszowskiego osiedla. Podziękował wszystkim, dzięki którym przyłączenie stało się faktem. Obiecał też najpilniejsze inwestycje na nowym osiedlu, które wskażą mieszkańcy.
Pod względem powierzchni – przez ostatnie 15 lat stolica Podkarpacia powiększyła się prawie trzykrotnie. Rzeszowscy urzędnicy od dawna zabiegają o poszerzenie granic. To niezbędne, aby Rzeszów się rozwijał. To także jeden z priorytetów prezydenta Tadeusza Ferenca. Nie tylko miasto zyskuje, ale też mieszkańcy przyłączonych terenów. Przez ostatnie lata na przyłączonych osiedlach rzeszowski samorząd zainwestował ponad 2,2 miliarda złotych.Od 4 stycznia 2021 r. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogwizdowie Nowym rozpocznie działalność Tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 10 do 18.
Wszelkie formalności związane z wymianą dokumentów będą możliwe do załatwienia w powyższej filii Urzędu Miasta Rzeszowa, w głównych siedzibach Urzędu Miasta Rzeszowa oraz w Punktach Obsługi Mieszkańców zlokalizowanych w galeriach handlowych.