Strona główna HISTORIA Podziemna Trasa Turystyczna w Rzeszowie zamknięta do jesieni

Podziemna Trasa Turystyczna w Rzeszowie zamknięta do jesieni

0
Reklama

Turystyczna wizytówka Rzeszowa- Podziemna Trasa Turystyczna została zamknięta. Ma to związek z wielomilionową inwestycją w ramach projektu „Rzeszowskie piwnice – interaktywna instytucja kultury”.


Podziemną Trasę Turystyczną znajdującą się w zabytkowych korytarzach Rzeszowa zmodernizuje Asseco Data Systems. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł. Projekt powinien zostać zrealizowany do końca listopada, natomiast otwarcie obiektu dla zwiedzających odbędzie się prawdopodobnie na przełomie 2020 i 2021 r.
Zlokalizowana pod płytą Rynku Starego Miasta w Rzeszowie Podziemna Trasa Turystyczna jest położona na trzech kondygnacjach. Składa się z 40 komnat i 25 piwnic, połączonych 15 korytarzami o łącznej długości prawie 500 m. Obecnie trasa nie posiada żadnego wyposażenia multimedialnego. Podziemny obiekt zostanie zmodernizowany i wyposażony w sprzęt, który pozwoli widzom na wirtualną „podróż w czasie”.
Po remoncie ze względu na nowe atrakcje czas zwiedzania ma się wydłużyć. Pojawi się m.in Skwer Kultury usytuowany na płycie rzeszowskiego Rynku. Szacuje się, iż w wyniku realizacji projektu nastąpi wzrost liczby odwiedzin w objętych wsparciem miejscach należących do dziedzictwa kulturalnego i naturalnego oraz stanowiących atrakcje turystyczne, a liczba osób korzystających z obiektów objętych wsparciem wyniesie ponad 60 tys. osób/rok.
źr. http://www.trasa-podziemna.erzeszow.pl, Asseco Data Systems

Reklama