Strona główna WIADOMOŚCI Podsumowano akcję „Trzeźwość” na drogach regionu

Podsumowano akcję „Trzeźwość” na drogach regionu

0
Reklama

Przez dwa dni, podkarpaccy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas akcji „Trzeźwość”, na drogach naszego województwa, funkcjonariusze skontrolowali ponad 19 tys. kierujących. Udaremnili dalszą jazdę 33 kierowcom, którzy wcześniej pili alkohol.

W sobotę i niedzielę, podkarpaccy policjanci ruchu drogowego dbali o to, aby na drogach naszego regionu było bezpiecznie. Przez dwa ostatnie dni, w ramach działań „Trzeźwość”, funkcjonariusze reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem. Sprawdzali trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, ale również w wyznaczonych punktach kontrolnych, we wszystkich powiatach naszego województwa.

Reklama

Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, skontrolowali 19 275 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 33 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 14 kierowców badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 19 odpowie za wykroczenie.

Piłeś – nie jedź! – to motto, które powinno przeświecać każdemu kierowcy. Dlatego jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Poprzedni artykułNiedźwiedź spaceruje w gm. Sanok. Samorząd apeluje
Następny artykuł10 kierowców straciło prawo jazdy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!