Strona główna RZESZÓW Podsumowanie weekendowej akcji „Trzeźwość” w powiecie rzeszowskim. Jedenastu kierowców pijanych

Podsumowanie weekendowej akcji „Trzeźwość” w powiecie rzeszowskim. Jedenastu kierowców pijanych

0
Reklama

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze z rzeszowskiej komendy wyeliminowali z ruchu kierujących, którzy zlekceważyli przepisy prawa i sądowe wyroki. Policjanci ujawnili 11 nietrzeźwych kierujących, z czego jeden z nich, kierował pod wpływem substancji zabronionych.

Przez dwa dni policjanci z rzeszowskiej komendy prowadzili działania „Trzeźwość”.  Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym eliminując tych, którzy swoją postawą stwarzali realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W ciągu ostatnich 2 dni mundurowi ujawnili 11 kierujących, którzy pomimo surowych kar zdecydowali się na kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Trzech kierowców zignorowało wyroki sądu dotyczące zakazu kierowania pojazdami.

Reklama

W sobotę rano w Szklarach mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem yamaha. 32-latek miał w organizmie prawie promil alkoholu. Oprócz tego, tester narkotykowy wykazał, że kierowca najprawdopodobniej był pod działaniem amfetaminy. Ponadto, mężczyzna w ogóle nie miał prawa kierować motocyklem, gdyż stracił uprawnienia do kierowania pojazdami za wcześniejszą jazdę po alkoholu.

Tego samego dnia, przed godz. 20 w Przewrotnem,  kierujący pojazdem marki  Lublin, 24-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, wjechał w betonowy słup i uszkadził go. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Ponad promil alkoholu oraz zakaz kierowania pojazdami miał także 45-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę rano, w Trzcianie.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat więzienia. Natomiast do 5 lat za niestosowanie się do wyroków sądu.

Źr. KMP Rzeszów

Poprzedni artykułNie żyje 73-letni pieszy, potrącony w Przeworsku
Następny artykułSędziszów Młp.: Kierujący ciężarówką potrącił rowerzystkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!