Policjanci prowadzili wczoraj na drogach naszego województwa akcję “Motocykl”. Podczas działań skontrolowali 131 kierujących motocyklami i motorowerami. 3 kierujących wsiadło na jednoślady bez wymaganych uprawnień. 2 skontrolowanych przekroczyło dozwoloną prędkość. Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

Od rana do godz. 22 trwała wczorajsza policyjna akcja “Motocykl”. Pomimo tego, że pogoda była niesprzyjająca, wielu kierowców zdecydowało się na podróżowanie jednośladami.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 131 kierujących motocykami i motorowerami. Okazało się, że 3 kierujących wsiadło na jednoślady, mimo że nie posiadali do tego wymaganych przepisami uprawnień. 2 skontrolowanych przekroczyło dozwoloną prędkość. Policjanci zatrzymali też 2 nietrzeźwych kierujących.

“Motocykl” to policyjna akcja, której celem jest dbanie o bezpieczną i rozważną jazdę oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci podczas działań zwracali uwagę właścicielom jednośladów na stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg.

źr. KWP