Strona główna WIADOMOŚCI Podsumowanie działań „trzeźwy poranek”. Złapano 34 pijanych kierowców

Podsumowanie działań „trzeźwy poranek”. Złapano 34 pijanych kierowców

0
Reklama

Przez dwa dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas tego dwudniowego „Trzeźwego poranka”, na drogach naszego województwa, funkcjonariusze skontrolowali ponad 28 tys. kierujących. Za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, odpowie 34 kierowców.

Przez dwa dni, podkarpaccy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Odbywały się one w poniedziałek i wtorek, w godzinach od 5.00 do 9.00. Miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Reklama

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 28 534 kierujących. Podczas działań ujawnili 48 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 14 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a aż 34 za przestępstwo.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!