Strona główna WIADOMOŚCI Podsumowali działania akcji „Trzeźwość” na drogach Podkarpacia

Podsumowali działania akcji „Trzeźwość” na drogach Podkarpacia

0
Reklama

Przez dwa dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas akcji „Trzeźwość”, na drogach naszego województwa, funkcjonariusze skontrolowali ponad 18 tys. kierujących. Za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, odpowie 27 kierowców.

W sobotę i w niedzielę, podkarpaccy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Reklama

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 18 248 kierujących. Podczas działań ujawnili 51 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 24 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 27 za przestępstwo.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Poprzedni artykułOgromny pożar w fabryce opon w Dębicy [foto]
Następny artykułKolejny upalny dzień i możliwe burze z gradem. Są ostrzeżenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!