Strona główna WIADOMOŚCI Podróżni z fałszywymi prawami jazdy na granicy

Podróżni z fałszywymi prawami jazdy na granicy

0
Reklama

Gruzja, Azerbejdżan i Turcja… prawa jazdy wydane rzekomo w tych krajach przedstawili podróżujący przez polsko – ukraińską granicę. Fałszywe dokumenty ujawnili funkcjonariusze SG z Medyki i Korczowej.

17 października do kontroli na wyjazd z Polski w Medyce zgłosił się obywatel Gruzji. Mężczyzna podróżował jako drugi kierowca pojazdu ciężarowego. W trakcie kontroli funkcjonariusze SG zauważyli, że przedstawione gruzińskie prawo jazdy odbiega od wzoru.  W wyniku szczegółowej analizy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu ustalono, że dokument jest podrobiony. Mężczyzna usłyszał zarzut wykorzystania fałszywego dokumentu.

Podobne zdarzenie miało miejsce w sobotę (15 października).  Funkcjonariusze SG z Medyki kontrolujący podróżnych wchodzących do Polski przez tzw. przejście piesze, ujawnili u obywatela Azerbejdżanu fałszywe azerskie uprawnienia. To jeden z dokumentów, który mężczyzna przedstawił w trakcie kontroli.  Analiza prawa jazdy wykazała ingerencję w fotografię właściciela. 36-letni podróżny nie przyznał się do wykorzystania fałszywki. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Reklama

12 października obywatelka Ukrainy próbowała wyjechać z Polski, przedstawiając w całości podrobione tureckie prawo jazdy. Fałszywy dokument zidentyfikowali specjaliści z przejścia granicznego w Korczowej. 19 – letnia kobieta przyznała się do wykorzystania fałszywki i poddała karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Cudzoziemka opuściła przejście graniczne w Korczowej jako pasażer. 

Od początku 2022 roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia ujawnili już ponad 600 fałszywych dokumentów. W przeszło 140 przypadkach były to fałszywe prawa jazdy.

Reklama
Poprzedni artykułPolskie smyki dzieciom z Afryki- trwa zbiórka
Następny artykułMalutki Fabian pilnie potrzebuje pomocy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!