Strona główna BRZOZÓW Podpalił dom, by zatrzeć ślady morderstwa 92-latki w Trześniowie

Podpalił dom, by zatrzeć ślady morderstwa 92-latki w Trześniowie

0
Reklama

Kilka dni temu pisaliśmy o tragicznym w skutkach pożarze drewnianego domu w Trześniowie w powiecie brzozowskim. Wśród zgliszczy znaleziono ciało 92-latki.

Brzozowscy policjanci wyjaśnili okoliczności pożaru domu w Trześniowie. Nie udało się uratować życia samotnie mieszkającej w nim kobiety. Okazało się jednak, że przyczyną śmierci 92-latki nie był pożar. Funkcjonariusze zatrzymali 24-latka, który podpalając budynek, próbował zatrzeć ślady zabójstwa.

Reklama

Z płonącego budynku wyniesiono samotnie mieszkającą 92-letnią kobietę. Niestety jej życia nie udało się uratować.

Ustalenia policjantów od początku wskazywały, że pożar budynku, to nie był nieszczęśliwy wypadek.  

Mundurowi skrupulatnie gromadzili materiał dowodowy w tej sprawie. Zostało przesłuchanych wielu świadków, weryfikowana była każda, nawet najdrobniejsza informacja, która mogła przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności pożaru. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że kobieta została zamordowana.

Intensywna praca policjantów przyniosła oczekiwane efekty. Funkcjonariusze ustalili mężczyznę mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. W czwartek policjanci weszli do mieszkania 24-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. Został on zatrzymany.

Policjanci ustalili, że zatrzymany 24-latek tej samej nocy usiłował jeszcze włamać się do piwnicy innego domu w Trześniowie. Jednak został spłoszony.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie kilku zarzutów, m.in. zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Prokurator wnioskował o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Sąd Rejonowy w Krośnie, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krośnie, zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama
Poprzedni artykułPGE FKS Stal Mielec wraca z Krakowa z trzema punktami
Następny artykułTragedia w górach. Nie żyje mężczyzna uderzony przez konar [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj