czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona główna WIADOMOŚCI Podkarpackie parki narodowe otrzymały wysokie dotacje w 2017 roku

Podkarpackie parki narodowe otrzymały wysokie dotacje w 2017 roku

0
Reklama
W 2017 roku podkarpackie parki narodowe mogły liczyć na duże pieniądze. W tym roku Ponad 3,5 mln zł otrzymały w tym roku z Funduszu Leśnego dwa parki narodowe na Podkarpaciu: Bieszczadzki i Magurski. Jest to niemal o jeden milion więcej aniżeli w roku ubiegłym.

Parki narodowe w Polsce korzystają ze środków Funduszu Leśnego, czyli pieniędzy wygospodarowanych przez Lasy Państwowe, a pochodzących głównie ze sprzedaży drewna. Dzięki temu w 2016 r. dwa podkarpackie parki narodowe otrzymały ponad 2 miliony zł. dotacji.

Reklama

W 2017 roku, sam Bieszczadzki Park Narodowy na swoje projekty otrzymał dofinansowanie 2,5 mln zł! Za przyznane pieniądze władzom parku udało się sfinansować m.in: zabezpieczenie upraw leśnych przed zwierzętami, poprawę oznakowania szlaków pieszych, konserwację i wymianę zniszczonych ławek, ławostołów.

Milion złotych trafił do Magurskiego Parku Narodowego. Za pieniądze wypracowane przez Lasy Państwowe wykonano tam m.in. naprawę dróg. Sfinansowano też projekty mające na celu zachowanie bezpieczeństwa na szlakach.

W całym kraju beneficjentami Funduszu Leśnego Lasów Państwowych były aż 22 parki narodowe, które otrzymały blisko 112 mln zł. 3,5 miliona trafiło na Podkarpacie.

 
Źr: onet.pl

Reklama
Poprzedni artykułUE chce zadbać o zdrowie dzieci
Następny artykułRzeszów: Chcą uratować kładkę na stacji PKP