Drużyny z naszego regionu, Siarka Tarnobrzeg i Stal Mielec walczyły dziś w 1/16 Pucharu Polski.  Na tym etapie rozgrywany jest już tylko jeden mecz, który odbywa się na stadionie rankingowo słąbszego rywala. Nasze drużyny w wylosowały jako przeciwników drużyny z Ekstraklasy, wobec czego obydwa mecze odbyły się na Podkarpaciu.

Siarka Tarnobrzeg – Termalica Bruk-Bet Nieciecza

W pierwszym meczu przeciwnikiem  Siarki Tarnobrzeg była Termalica Bruk- Bet Nieciecza.   Drużyna z Małopolski prowadziła już od 4 minuty po bramce  Gutkovskisa. Siarka jednak ambitnie walczyła do ostatniego gwizdka co zaowocowało bramką Czyżyckiego w 88 minucie. Wobec remisu po 90 minutach, potrzebna była dogrywka. W niej Siarkowcom zabrakło już sił, przez co stracili aż 3 bramki i odpadli z dalszych rozgrywek.

Stal Mielec – Piast Gliwice

O 19 rozpoczął się mecz w Mielcu, do którego zawitał Piast Gliwice.  Drużyna z ekstraklasy nie pozostawiła złudzeń Stali, pewnie wygrywając 2:0. Dodatkowo czerwoną kartką, w  78 minucie ukarany, został bramkarz drużyny z Mielca, Tomasz Libera.