Strona główna RZESZÓW Podkarpacki Turniej E-sportowy za nami

Podkarpacki Turniej E-sportowy za nami

0
Reklama

Podkarpacki Turniej E-sportowy, zrealizowany w ramach inicjatywy „Fundusze Europejskie wspierają e-sport”, przeszedł do historii. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce między


6 a 28 października 2023 roku w Rzeszowie, gromadząc uczniów i studentów z województwa podkarpackiego. Turniej nie tylko był areną zaciętej rywalizacji, lecz również miejscem, gdzie młodzi entuzjaści e-sportu rozwijali swoje umiejętności interpersonalne i kognitywne.
„Zapisy do udziału w Podkarpackim Turnieju E-sportowym przekroczyły nasze oczekiwania, osiągając imponującą liczbę 87 zgłoszonych zespołów z których do zawodów zakwalifikowaliśmy 64 drużyny. Ten rekordowy udział to wyraźny sygnał rosnącej popularności e-sportu w regionie podkarpackim. Zainteresowanie młodych talentów oraz rozwój lokalnych drużyn świadczą o tym, że e-sport staje się nie tylko formą rozrywki, lecz także dynamicznym obszarem rywalizacji, który przyciąga coraz szersze grono uczestników” – mówi Rafał Żmuda, organizator wydarzenia i właściciel Esport Arena Rzeszów.

Reklama


W finale, który odbył się stacjonarnie w siedzibie Esport Arena w Rzeszowie widzowie byli świadkami niezwykłych emocji i zażartej rywalizacji. Finały można było również śledzić na kanale Twitch, dzięki czemu atmosfera wirtualnej areny przeniosła się do domów fanów, tworząc niepowtarzalne doświadczenie dla wszystkich, którzy śledzili rozgrywki online. Finały dostarczyły niezapomnianych chwil pełnych pasji i rywalizacji. Widzowie byli świadkami niesamowitych pojedynków, w których drużyny ścierały się w strategicznych pojedynkach, podczas gdy mistrzowskie taktyki i nieprzewidywalne zwroty akcji dodawały emocji każdej rundzie. Atmosfera finałów, wciągnęła widzów w wir wyjątkowej rozgrywki, czyniąc z nich sporą atrakcję dla wszystkich miłośników e-sportu. Jednak to nie tylko zwycięstwo czy przegrana decydowały o walorach finałów, ale także chwile, które trudno było przewidzieć. Finały turnieju dostarczyły nie tylko rozstrzygających momentów, ale również ukazały siłę i determinację drużyn w starciu o miano najlepszych. Ostatecznie, to właśnie te niepowtarzalne emocje i intensywność rywalizacji uczyniły z finałów wydarzenie, które zostanie w naszej pamięci na długo.


Drużyna „Predatorzy Annie” z Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie, która zwyciężyła w turnieju, nie tylko udowodniła swoją dominację w rozgrywkach, ale również zasłużyła na prestiżowe nagrody. Za osiągnięcie pierwszego miejsca otrzymali imponującą sumę 5000 zł. Drugie miejsce przypadło drużynie Pocisk z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, którzy otrzymali nagrodę finansową w wysokości 3000 zł. Dodatkowo szkoła drużyny zwycięskiej, otrzymała specjalną nagrodę w wysokości 1000 zł. „To nie tylko finansowe wyróżnienie, lecz także dowód na to, że wspieramy nie tylko indywidualne talenty, ale także rozwój całych społeczności szkolnych zafascynowanych grami wirtualnymi. Chcemy rozwijać młode talenty oraz być miejscem, gdzie młodzież może realizować swoje pasje i marzenia” – dodaje Rafał Żmuda


Podkarpacki Turniej Esportowy, który jest częścią inicjatywy „Fundusze Europejskie wspierają e-sport” realizowaną przez ESA Rzeszów oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, nie tylko dostarczył pasjonującego widowiska, lecz również podniósł świadomość społeczeństwa co do korzyści płynących z rozwoju e-sportu. Turniej przykuł uwagę zarówno uczestników, jak i widzów, będąc jednocześnie ważnym krokiem w edukacji i rozwoju młodych talentów w obszarze e-sportu. „Podkarpacki Turniej E-sportowy LOL, choć już za nami, pozostawił trwałe ślady w świadomości społecznej, przyczyniając się do kształtowania przyszłości e-sportu w regionie. W planach mamy już kolejne wydarzenia, które zachęcą fanów esportu do rywalizacji i wspólnej zabawy” – podsumowuje właściciel Esport Arena Rzeszów.

Reklama
Poprzedni artykułZuzanna Żak z Beniaminka Profbud Krosno najlepszą dryblerką w roczniku 2013 | Turniej Gry 1×1
Następny artykułPracownikom przysługuje refundacja szkieł kontaktowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!