Strona główna WIADOMOŚCI Podkarpacka gmina pozywa działacza LGBT – Barta Staszewskiego

Podkarpacka gmina pozywa działacza LGBT – Barta Staszewskiego

0

Gmina Tuszów Narodowy pozywa do sądu aktywistę LGBT – Barta Staszewskiego za upozorowaną akcję ,,Strefy Wolne od LGBT”.


W ślady gminy Zakrzówek, która kilkanaście dni temu zdecydowała się złożyć w Sądzie Okręgowym w Lublinie pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko aktywiście LGBT Bartowi Staszewskiemu poszła gmina Tuszów Narodowy z województwa podkarpackiego. Obie gminy otrzymały finansowe i prawne wsparcie od Reduty Dobrego Imienia.
Gmina Tuszów Narodowy złożyła pozew wobec zakłamującej rzeczywistość akcji lewicowego aktywisty Bartosza Staszewskiego, który robił sobie zdjęcia z fałszywymi znakami drogowymi, informującymi o rzekomym wjeździe do “strefy wolnej od LGBT”. Jego materiały były rozpowszechniane przez wiele osób, a także przez polityków. Wiele osób na całym świecie było wprowadzane w błąd, co przyczyniało się niejednokrotnie do krytyki Polski na arenie międzynarodowej. Teraz samorząd Tuszowa Narodowego domaga się od mężczyzny przeprosin i sprostowania w mediach.
Reduta Dobrego Imienia informuje także, że więcej gmin zamierza domagać się sprawiedliwości i wyciągnięcia konsekwencji wobec Barta Staszewskiego.


gloslubelski.pl

Poprzedni artykułSzkoły muzyczne w Rzeszowie – top 5 najlepszych
Następny artykułSkansen w Sanoku – Muzeum Budownictwa Ludowego
Izabela Pomykała Redaktor naczelna