Strona główna SPORT Podkarpacie organizatorem olimpiady w 2023 roku

Podkarpacie organizatorem olimpiady w 2023 roku

0
Foto źr. UMWP
Reklama

Gospodarzem XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych w 2023 roku będzie Podkarpacie.

Na Dolnym Śląsku zakończyła się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych. Wicemarszałek Piotr Pilch uczestniczył w uroczystej gali kończącej sportowe zmagania na której pogratulował samorządowi Dolnego Śląska udanej imprezy, a zawodnikom dobrych wyników i sportowej rywalizacji. Wicemarszałek przekazał także organizatorom list od marszałka Władysława Ortyla, w którym znalazły się słowa skierowane do zawodników:

Reklama

– Niech wspaniała atmosfera sportowego święta, zawiązane w czasie Olimpiady przyjaźnie oraz zdobyte doświadczenie przełożą się na jeszcze większą pasję do sportu oraz osiągane wyniki. Niech ten czas – choć wypełniony rywalizacją i związanymi z nią trudami – zapisze się w Waszej pamięci, jako wspaniała przygoda, która da motywację do kolejnych, codziennych, żmudnych treningów.

Podczas uroczystej gali kończącej olimpiadę podsumowano wyniki i wręczono nagrody dla najlepszych województw i klubów. Na zakończenie, wicemarszałek Piotr Pilch w imieniu samorządu województwa podkarpackiego – gospodarza XXIX OOM w sportach zimowych, odebrał Flagę Olimpijską.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży organizowana jest od 1995 roku jako krajowe zawody sportowe, w których udział biorą dzieci i młodzież.

Reklama
Poprzedni artykułUciekał przed policją i wskoczył do wody. Z pomocą popłynął policjant
Następny artykułNiebezpieczny wypadek pod Dębicą [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj