Strona główna WIADOMOŚCI Podkarpacie: Nagroda główna Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage 2017

Podkarpacie: Nagroda główna Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage 2017

0
Reklama

Film opowiadający o życiu pana Michała Zaniewicza z Myczkowiec zdobył główną nagrodę w tegorocznym konkursie spotów reklamowych „Fundusze Europejskie w kadrze” 2017 w Bydgoszczy.


Film ukazuje mężczyznę, który dzięki środkom z Funduszy Europejskich zmienia swoje życie.
Według jurorów film w niecodzienny sposób ukazuje różne emocje beneficjenta FE.
Jak czytamy na stronie RPO:

Jego niezwykle ciekawa, momentami smutna, choć ze szczęśliwym finałem opowieść i autentyczne zachowanie przed kamerą łamie wszelkie stereotypy. W tym spocie to człowiek, a nie Fundusze jest na pierwszym planie, pomimo tego, że to właśnie one zmieniły jego życie. To zadecydowało o tym, że statuetka z tegorocznego „Camerimage” przyjechała właśnie na Podkarpacie.

Spot przygotowany przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego ukazuje, że unijne pieniądze trafiają nie tylko do młodych i wykształconych ludzi, ale też starszych. Dzięki programom unijnym każdy ma równe szanse, by stać się szczęśliwym.
Konkurs spotów reklamowych „Fundusze Europejskie w kadrze” odbył się już po raz 8. Wydarzenie było jedną z imprez towarzyszących na 25 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage w Bydgoszczy. W konkursie o najlepszy spot funduszowy wzięło udział 17 filmików. W jury znaleźli się specjaliści z dziedziny produkcji filmowej, jak i marketingowcy. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 16 listopada. Województwo reprezentowały osoby na co dzień pracujące w Oddziale komunikacji i promocji RPO.
źr.: RPO Podkarpackie
 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułZnakomity start przemyskich zawodników na Mistrzostwach Świata w jiujitsu
Następny artykułUkraińcy twierdzą, że Polska obiecała im odbudowę pomników UPA