Strona główna WIADOMOŚCI Podkarpaccy terytorialsi uruchomili Mobilny Zespół Rekrutacyjny

Podkarpaccy terytorialsi uruchomili Mobilny Zespół Rekrutacyjny

0

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej rekrutuje w swoje szeregi ochotników korzystając z Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego. Rekruterzy mają wspomóc proces naboru kandydatów do służby w najmłodszym rodzaju sił zbrojnych. „Headhunterzy” udzielają wszystkich informacji dotyczących powołania do WOT oraz pomagają osobom zainteresowanym wypełnić wymagane dokumenty do służby.


Mobilne Zespoły Rekrutacyjne powstały w 13 z 15 brygad WOT a ich głównym zadaniem jest  wyszukiwanie kandydatów do służby wojskowej. Koncepcja stworzenia kilkuosobowych zespołów rekrutacyjnych w Wojskach Obrony Terytorialnej wzorowana jest częściowo na modelu stosowanym m.in. w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Jeśli projekt się sprawdzi, liczba zespołów będzie powiększana.Powołany Mobilny Zespół Rekrutacyjny jest narzędziem Dowódcy Brygady, którego celem jest wyszukiwanie kandydatów, którzy zasila szeregi podkarpackich terytorialsów. Założeniem MZR jest optymalizacja i wsparcie procesu rekrutacyjnego prowadzonego przez Wojskowe Komendy Uzupełnień. Wszyscy rekruterzy zostali wyposażeni w odpowiednie pełnomocnictwa, dzięki którym mogą prowadzić nabór do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Rekruter jest wsparciem i źródłem wiedzy dla kandydata, prowadzić i opiekować się nim od momentu pobrania wniosku do chwili powołania – informuje ppor. OT Maciej Szeremeta – szef zespołu.
Wszyscy rekruterzy w WOT, to żołnierze – ochotnicy. Odbyli oni odpowiednie szkolenie, podczas którego poznali wymagania formalno-prawne, jakie powinien spełnić kandydat do służby wojskowej, przepisy z zakresu ochrony danych osobowych oraz ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Ich zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów m.in. podczas spotkań
z uczniami szkół średnich lub członkami organizacji proobronnych. Z osobami zainteresowanymi umawiają się na spotkanie, a następnie pomagają wypełnić odpowiednie dokumenty o powołanie do wojska. Kandydaci dostarczają do rekruterów kopie materiałów poświadczających zdobyte uprawnienia i wykształcenie. Zebrany komplet dokumentów rekruter przekazuje do właściwych terytorialnie wojskowych komend uzupełnień.

Poprzedni artykułBez maseczki nie wejdziesz do sklepu. Zaostrzenie przepisów
Następny artykułPaweł Tomczyk nowym zawodnikiem Stali Mielec