Strona główna RZESZÓW Podejrzewał żonę o zdradę i uderzał młotkiem. 73-latka i jej mąż w...

Podejrzewał żonę o zdradę i uderzał młotkiem. 73-latka i jej mąż w szpitalu

0
Reklama

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów w dniu 15 maja 2023 roku wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego, w dniu 12 maja 2023 r., w Rzeszowie, woj. podkarpackiego, usiłowania spowodowania u 73 letniej Bożeny G. ciężkich obrażeń ciała w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, poprzez zadawanie jej ciosów młotkiem, w szczególności w głowę, co jednak nie nastąpiło z powodu reakcji osoby postronnej, i spowodowania u niej obrażeń ciała w postaci złamania prawego łuku jarzmowego, złamania nadgarstka prawego oraz licznych ran ciętych i tłuczonych głowy, który naruszyły czynności narządów jej ciała na okres dłuższy niż 7 dni, tj. o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 156 § 1 pkt 2 k.k. i art. 157 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

Do tragicznych wydarzeń doszło w nocy z 12 na 13 maja 2023 r. w jednym z mieszkań na osiedlu Dąbrowskiego w Rzeszowie, w którym mieszkało małżeństwo pokrzywdzona Bożena G. i jej 79 letni mąż Józef G. Mężczyzna ten posądzając żonę o zdradę zaatakował ją śpiącą w łóżku przy użyciu młotka trzymanego w ręce, uderzając ją głównie w głowę, a swój atak kontynuował po obudzeniu się pokrzywdzonej
i w trakcie jej próby ucieczki z mieszkania na klatkę schodową. Krzyki kobiety zaniepokoiły mieszkającego piętro niżej sąsiada, który udał się na górę i przez uchylone drzwi zobaczył, że sąsiadka próbuje wydostać się na zewnątrz, co uniemożliwiał jej mąż, trzymając drzwi wejściowe i kontynuując swój atak, w trakcie czego miał krzyczeć do pokrzywdzonej, że ją zabije. Nieskuteczne próba dostania się w/w świadka do mieszkania spowodowała, iż napastnik zaprzestał ataku, co wykorzystała pokrzywdzona i uciekła z mieszkania znajdując schronienie w mieszkaniu u sąsiada. Sam Józef G. zamknął się w mieszkaniu i podjął próbę samobójczą przy użyciu noża, którym zadał sobie co najmniej kilka ran kłutych klatki piersiowej i brzucha.

Reklama

Zarówno pokrzywdzona, jak i sprawca, w związku z odniesionymi obrażeniami ciała przebywają obecnie w szpitalu, przy czym ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Stan jego zdrowia nie pozwala na chwilę obecną na wykonanie z jego udziałem stosowych czynności procesowych.

W toku postępowania przeprowadzono szereg czynności, w tym zabezpieczono nóż, którym Józef G. najprawdopodobniej dokonał samookaleczeń, wykonano oględziny miejsca zdarzenia, w trakcie których zabezpieczono młotek, przesłuchano w charakterze świadków interweniującego sąsiada oraz pokrzywdzoną oraz uzyskano kserokopię dokumentacji medycznej z leczenia pokrzywdzonej.

W chwili obecnej niezbędne jest uzyskanie opinii lekarskiej w zakresie obrażeń doznanych przez pokrzywdzoną, od której treści będzie zależeć dalszy kierunek postępowania, w szczególności pozwoli ona na właściwe zakwalifikowanie zachowania Józefa G.

Czynności z udziałem podejrzanego zostaną wykonane, kiedy jego stan zdrowia będzie na to pozwalał.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!