Strona główna TARNOBRZEG Podczas pościgu policyjnego zostawił auto i uciekał pieszo

Podczas pościgu policyjnego zostawił auto i uciekał pieszo

0

Blisko promil alkoholu w organizmie miał kierowca mercedesa, który prowadził niebezpieczną jazdę ulicami Nowej Dęby. Nieodpowiedzialny kierowca chciał uniknąć odpowiedzialności i pieszo uciekał przed policjantami krajową 9, został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Za popełnione wykroczenia, 33-latek został ukarany wysokimi mandatami.

We wtorek, przed godz. 21, policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie pełniący służbę oznakowanym radiowozem, zauważyli w centrum miasta, osobowego mercedesa. Kierowca wykonywał gwałtowne manewry, prowadząc pojazd z nadmierną prędkością, a na widok radiowozu nagle przyspieszył, po czym zatrzymał się i uciekał pieszo.

Policjanci ruszyli w pościg za mężczyzną. Kierowca najpierw biegł drogą krajową nr 9, a kiedy opadł z sił ukrył się w zaroślach, gdzie zatrzymali go mundurowi.

Kierowcą mercedesa okazał się, 33-letni mieszkaniec Nowej Dęby. Badanie alkomatem bardzo szybko dało odpowiedź dlaczego kierowca, uciekał. Urządzenie wykazało 0,88 promila alkoholu w jego organizmie, na dodatek w przeszłości był on notowany za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości.

33-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Już usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Za popełnione wykroczenia został ukarany wysokimi mandatami.

O dalszym losie 33-latka zdecyduje sąd.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy z nas w sposób anonimowy może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzają każdy sygnał.

Poprzedni artykułNajlepsze konto osobiste – w którym banku?
Następny artykułObostrzenia wrócą? Niedzielski nie wyklucza takiej opcji
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here