Strona główna TURYSTYKA Pociąg z Przemyśla do Pragi nie zatrzyma się na stacji w Rzeszowie

Pociąg z Przemyśla do Pragi nie zatrzyma się na stacji w Rzeszowie

0

Kilka dni temu pisaliśmy o nowym kolejowym połączeniu z Przemyśla do czeskiej Pragi. Okazało się, że pociąg nie zatrzyma się w Rzeszowie.


O nowym kolejowym połączeniu pisaliśmy kilka dni temu.
Największy środkowoeuropejski, komercyjny kolejowy przewoźnik pasażerski, RegioJet, wiosną 2021 roku uruchomi regularne, nocne połączenie na trasie Praga-Kraków-Przemyśl oraz w relacji powrotnej. Na wstęp na polski rynek uzyskał już wszystkie pozwolenia – w ostatnich dniach Urząd Transportu Kolejowego udzielił zgody na dostęp do infrastruktury oraz przydzielenie tras. Na stacji Przemyśl Główny zapewnione będzie skomunikowanie pociągu z połączeniem RegioJetu i ukraińskiego partnera do Lwowa. Dokładna data uruchomienia połączenia zależy od zniesienia ograniczeń związanych z epidemią Covid-19. Uruchomienie połączenia wstępnie zaplanowanie jest na przełomie marca i kwietnia 2021 roku.

Nowe bezpośrednie połączenie kolejowe w Przemyśla do Pragi


 Okazuje się jednak, że nocny pociąg do Pragi nie zatrzyma się w Rzeszowie. Wedle ustaleń, pociąg zatrzyma się tylko w Przemyślu, gdzie będzie można wsiąść oraz Krakowie i Czechowicach-Dziedzicach.

Poprzedni artykułNowi piłkarze w Stali Mielec: Aleksandar Kolev i Albin Granlund
Następny artykułDziś decyzja rządu ws. powrotu najmłodszych dzieci do szkoły