Strona główna BRZOZÓW Pobili i okradli 55-latka. Trafili do aresztu na 2 miesiące

Pobili i okradli 55-latka. Trafili do aresztu na 2 miesiące

0
Reklama

Policjanci brzozowskiej jednostki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili i okradli 55-latka. Ich łupem padły pieniądze, telefony komórkowe i aparat. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące mężczyźni spędzą w areszcie. Grozi im za to do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju na terenie gminy Nozdrzec. Jak się okazało 55-latek został zaatakowany i okradziony przez znajomych, z którymi tego dnia spożywał alkohol. Jeden z napastników wielokrotnie uderzał go pięścią w twarz i podczas zadawania ciosów żądał od pokrzywdzonego pieniędzy. Z domu pobitego mężczyzny sprawcy zabrali pieniądze w kwocie 700 zł, aparat fotograficzny i dwa telefony komórkowe.
Gdy policjanci wydziału kryminalnego i Posterunku Policji w Nozdrzcu uzyskali informację o tym zdarzeniu, rozpoczęli czynności mające na celu zatrzymanie sprawców rozboju.
Funkcjonariusze ustalili, że pobity 55-latek z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala i był pod opieką lekarzy. W rozmowie z pokrzywdzonym policjanci ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia, a także ustalili sprawców. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 18 i 36 lat. W poniedziałek obaj zostali zatrzymani.
Policjanci odzyskali aparat fotograficzny, który jak się okazało został sprzedany w lombardzie, na terenie Rzeszowa. Ponadto kryminalni ustalili, że to nie jest jedyny rozbój, którego dopuścił się 36-latek na 55-letnim mężczyźnie, gdyż w kwietniu ubiegłego roku doszło również do przestępstwa. Wówczas 36-latek przyszedł do pokrzywdzonego i grożąc mu nożem zażądał od niego pieniędzy. Napastnik zabrał wtedy 500 zł.
Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Okazało się dodatkowo, że zarówno 18-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jak i 36-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego byli już wcześniej objęci policyjnym dozorem, za inne przestępstwa, których się dopuścili.
Wczoraj decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres 2 miesięcy. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama