Strona główna WIADOMOŚCI Pobił pasażera samolotu, a następnie znieważył funkcjonariusza Straży Granicznej

Pobił pasażera samolotu, a następnie znieważył funkcjonariusza Straży Granicznej

0
Reklama

Funkcjonariusze SG z lotniczego przejścia granicznego w Rzeszowie– Jasionce zatrzymali nietrzeźwego Polaka, który po wylądowaniu, najpierw pobił jednego ze współpasażerów rejsu, a następnie znieważył funkcjonariusza na służbie.


1 listopada po wylądowaniu samolotu z Manchesteru w lotniczym przejściu granicznym Rzeszów – Jasionka, doszło do bójki między dwoma pasażerami tego rejsu.
Mężczyźni w wieku 24 i 32 lata najpierw posprzeczali się, a następnie pobili. Całe zdarzenie zauważył funkcjonariusz SG, który sprawował nadzór nad rejonem płyt postojowych. Natychmiast przerwał im bójkę, po czym obu doprowadził do pomieszczeń służbowych.
Już w trakcie doprowadzania jeden z mężczyzn (24 l.) zachowywał się arogancko używając słów niecenzuralnych, ale  jego zachowanie wielokrotnie się nasiliło w stosunku do funkcjonariusza, który w pomieszczeniu służbowym rozpytywał o zaistniałą sytuację. Mężczyzna używał słów obraźliwych i wulgarnych. Ponadto dało się od niego wyczuć woń alkoholu.
Został zatrzymany i poddany badaniu na stan trzeźwości. Alkomat wykazał 2,18 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Następnego dnia wobec mężczyzn wszczęto postępowanie karne. Przyznał się do przestępstwa znieważenia funkcjonariusza publicznego na służbie i dobrowolnie poddał się karze grzywny 50 stawek dziennych po 40 zł i zasądzenie kosztów i opłat sądowych.
źr. BOSG

Reklama