Strona główna WIADOMOŚCI Po sześciu latach wygrał proces z TVP. Pierwsza taka sprawa w Polsce

Po sześciu latach wygrał proces z TVP. Pierwsza taka sprawa w Polsce

0
Adam Mokrzycki fot. źr. facebook

Adam Mokrzycki, dziennikarz znany z Telewizji Polskiej w Rzeszowie, po sześciu latach wygrał proces właśnie z TVP i firmą Leasing Team.

Mokrzycki z TVP związany był długie lata, do 2014 roku, kiedy to TVP przeniosła jego i ok. 400 dziennikarzy z kraju do firmy Leasing Team. W Agencji Pracy, do której został skierowany, miał nadal pracować dla TVP, jednak na zupełnie innych zasadach, niż dotychczas. Twierdził, że nowe umowy były dość dziwnie skonstruowane. Wielu dziennikarzy, czy montażystów, którzy zostali postawieni przed taką formą pracy zrezygnowali z niej i przeszli na samozatrudnienie.

Adam Mokrzycki nie zgadzając się na warunki, jakie przedstawiała mu Leasing Team, założył własną działalność medialną o nazwie: Adam Mokrzycki – Usługi Medialne. Jak wspomina, pracował dla Canal+, a tym samym rozpoczął proces sądowy z TVP i ów agencją.

Po sześciu latach bojów sądowych zapadł prawomocny wyrok ogłoszony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Sąd orzekł, że mimo odejścia z TVP, Mokrzycki nadal w świetle prawa jest dziennikarzem Telewizji Polskiej, a przeniesienie pracowników TVP do Leasing Team było bezprawne i bezzasadne.

TVP prawdopodobnie będzie musiała za te sześć lat wypłacić Mokrzyckiemu wynagrodzenie i składki, jakie odprowadzał na ZUS.

WYGRANA Z TVP

Proszę udostępnij ten post – niech cały świat się dowie🌐‼ ✌UWAGA! UWAGA! JAKO PIERWSZY W POLSCE (PO DŁUGICH 6 LATACH WALKI) WYGRAŁEM PROCES Z TVP I LEASING TEAM. WYROK SĄDU OKRĘGOWEGO W WARSZAWIE JEST PRAWOMOCNY. TO BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA WSZYSTKICH, KTÓRYM ZALEŻY NA PRAWDZIE I NIEZALEŻNOŚCI DZIENNIKARSKIEJ. DZIĘKUJĘ MOJEJ RODZINIE, ŻE NIGDY NIE ZWĄTPIŁA W MOJĄ POSTAWĘ. DZIĘKUJĘ PANI MECENAS🦸‍♀️ Joanna Taczkowska-Olszewska. Szczegóły w nagraniu. Proszę podaj dalej – 💪✌📺👩‍💻👨‍💻 #TelewizjaPolska #TVP #LeasingTeamGroup #News #Media #Telewizja #Dziennikarstwo #PrawomocnyWyrok #Wydarzenie #Zwycięstwo

Opublikowany przez Adama Mokrzyckiego – Usługiego Medialnego Poniedziałek, 22 listopada 2021
Poprzedni artykułTrener z Krosna zadebiutował w roli selekcjonera kadry U16
Następny artykułDwukrotnie zatrzymana jednego dnia za jazdę po pijaku. Miała 2,5 promila
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here