Strona główna JASŁO Po niemal 17 latach rozwiązali sprawę kradzieży z włamaniem

Po niemal 17 latach rozwiązali sprawę kradzieży z włamaniem

0
Reklama

Sprawa miała swój początek jesienią 2007 roku. Wtedy to w Siepietnicy, dokonano kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego. Sprawca ukradł piłę łańcuchową, spalinową wykaszarkę żyłkową, piłę elektryczną, kosiarkę spalinową oraz nauszniki. Suma strat wyniosła blisko 5 tys. złotych.

Funkcjonariusze z posterunku w Skołyszynie wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady m.in. ślady linii papilarnych. Wykonali w tej sprawie szereg czynności m.in. przesłuchali świadków, dokonali także przeszukań u potencjalnych sprawców. Niestety, wykonane czynności nie pozwoliły w tamtym czasie na ustalenie sprawcy tego przestępstwa. Sprawa została umorzona.

Reklama

W ubiegłym roku, do Posterunku Policji w Skołyszynie dotarło pismo z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W dokumencie została zawarta informacja o pozytywnym wyniku sprawdzenia niezidentyfikowanych śladów linii papilarnych, zabezpieczonych z miejsca zdarzenia w 2007 roku.

W związku z tym, funkcjonariusze w porozumieniu z jasielską prokuraturą, ponownie podjęli dochodzenie w tej sprawie. Biegły z laboratorium komendy wojewódzkiej w Rzeszowie wydał opinię, że zabezpieczone ślady linii papilarnych są zgodne z liniami papilarnymi 48-letniego mieszkańca Nowego Sącza.

Policjanci ustalili, że podejrzany przebywa poza granicami Polski. Prokuratora Rejonowa w Jaśle zarządziła poszukiwania mężczyzny w celu ustalenia jego miejsca pobytu. Pod koniec stycznia br., funkcjonariusze z Nowego Sącza ustalili miejsce pobytu 48-latka.

Dzięki policyjnym bazom danych, nieustępliwości policjantów oraz szeregu wykonanych czynności, mieszkaniec Nowego Sącza, po blisko 17 latach usłyszał zarzuty w związku z dokonaniem kradzieży z włamaniem. Mężczyzna był już wcześniej karany m.in. za kradzież i paserstwo. Teraz również nie uniknie kary za popełnione przestępstwo

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!