Strona główna KOLBUSZOWA Po 32 latach pożegnał się ze służbą. Komendant z Kolbuszowej na emeryturze

Po 32 latach pożegnał się ze służbą. Komendant z Kolbuszowej na emeryturze

0
Reklama

Inspektor Stanisław Babula, Komendant Powiatowy Policji w Kolbuszowej, po 32 latach służby przeszedł na emeryturę. Wczoraj, w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie oraz najbliższych współpracowników, pożegnał się ze sztandarem jednostki, z którą związał całą swoją zawodową drogę. Były podziękowania, gratulacje i życzenia.

Wczoraj w południe, w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej odbyła się ceremonia pożegnania ze sztandarem komendy inspektora Stanisława Babuli Komendanta Powiatowego Policji w Kolbuszowej. Z uwagi na obostrzenia, uroczystość odbyła się w kameralnym gronie.

W obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektora Dariusza Matusiaka, przedstawicieli policjantów i pracowników komendy w Kolbuszowej oraz zaproszonych gości, Komendant pożegnał się z policyjnym mundurem, po 32 latach służby. Całą swą zawodową drogę związał z tą jednostką. Służbę w Policji rozpoczął w 1990 roku w plutonie patrolowym, a następnie trafił do zespołu dochodzeniowo–śledczego. W latach 2000-2002 zajmował się sprawami kadrowymi, a następnie nadzorował pion dochodzeniowo-śledczy. Od 2008 r. pełnił obowiązki Naczelnika Wydziału Kryminalnego, a rok później Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kolbuszowej. Stanowisko Komendanta objął w 2011 roku.

Reklama

Inspektor Babula w czasie służby został odznaczony m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem dla Obronności Kraju oraz Srebrnym Medalem za długoletnią służbę. 

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie podziękował insp. Babuli za długoletnią służbą i wręczył mu pamiątkową szablę. Były życzenia i gratulacje.

Wyrazy szacunku odchodzącemu na emeryturę Komendantowi przekazał również nadkomisarz Adam Mielnicki, który przejął obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Kolbuszowej.

Nadkom. Mielnicki dotychczas pełnił służbę na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu. Do służby wstąpił w 2006 r. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, gdzie ukończył studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Nowy komendant, zgodnie z ceremoniałem, witając się ze sztandarem kolbuszowskiej jednostki, przejął obowiązki komendanta powiatowego.

Podczas tej uroczystości nastąpiło również oficjalne przekazanie historycznych pamiątek po funkcjonariuszu Policji Państwowej Stanisławie Karkucie (1901- 1970), który służył w Policji Państwowej na terenie obecnego powiatu kolbuszowskiego m.in. na Posterunku Policji w Majdanie Królewskim i Spiach. Pamiątki przekazał na rzecz kolbuszowskiej jednostki Franciszek Batory, dla którego Stanisław Karkut był wujkiem. Wśród przekazanych materiałów są książki i publikacje dotyczące tematyki policyjnej i prawnej z okresu 1920 -1939. Pamiątki zostaną wyeksponowane w Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Reklama
Poprzedni artykułWciąż wypalają trawy, mimo zakazów i upomnień
Następny artykułDominik Steczyk zawodnikiem Stali Mielec. Kto jeszcze trafi na Solskiego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj