Strona główna LEŻAJSK Płonie cysterna z paliwem na obwodnicy Leżajska

Płonie cysterna z paliwem na obwodnicy Leżajska [aktualizacja]

0

Tuż przed godziną 18:00 służby otrzymały wezwanie do wypadku, do którego doszło na obwodnicy Leżajska na drodze krajowej nr 77, pomiędzy miejscowościami Leżajsk i Giedlarowa. Z relacji bezpośredniego świadka wiemy, że cysterna wioząca paliwo przewróciła się na łuku drogi i cała płonie, natomiast na przeciw, w rowie znajduje się samochód osobowy.

Na chwilę obecną nie wiemy co było przyczyną wypadku. Na miejscu pracują służby w celu opanowania ognia.

Z informacji świadka wynika także, iż kierowca cysterny zdołał wydostać się z auta jeszcze przed wybuchem pożaru.

Niewykluczone, iż przyczyną było czołowe zderzenie samochodu osobowego z cysterną.

AKTUALIZACJA GODZ. 19.30

Strażacy właśnie skończyli gasić cysternę. Nie żyje jedna osoba, która brała udział w zdarzeniu. Nie są znane na razie okoliczności wypadku, ani tożsamość.

Na miejscu pracować będzie prokuratura i usuwać będą pojazd z drogi. Obwodnica jest całkowicie zamknięta na odcinku Leżajsk-Giedlarowa, służby kierują na objazdy.

Ustalenia KPP Leżajsk

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi zderzył się z nadjeżdżającą z naprzeciwka cysterną, przewożącą paliwo. W wyniku zderzenia ciężarówka przewróciła się na bok i stanęła w płomieniach.

W wyniku zderzenia się pojazdów na miejscu zginął 27-letni kierowca audi. Do szpitala na badania trafił 55-latek, kierujący cysterną. Mężczyzna był trzeźwy.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, wykonali czynności procesowe, które pozwolą na dokładne wyjaśnienie przyczyn i okoliczności wypadku.

Z uwagi na uszkodzoną nawierzchnię w miejscu, gdzie doszło do wypadku, droga krajowa nr 77 w dalszym ciągu jest zablokowana.

Poprzedni artykułMatura 2021: Odpowiedzi matura matematyka podstawowa
Następny artykułŁukasz Różański przed walką roku z Arturem Szpilką – wywiad
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here