Strona główna POLSKA I ŚWIAT PLL LOT upamiętnią setną rocznicę odzyskania niepodległości

PLL LOT upamiętnią setną rocznicę odzyskania niepodległości

0
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT upamiętnią setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji pomalują swoje samoloty na biało-czerwono.


Dwa najnowsze samoloty należące do PLL LOT zostaną pomalowane w barwach biało-czerwonych z okazji stulecia niepodległości. Boeing 787-9 Dreamliner oraz Boeing 737 MAX 9, jako najnowsze nabytki polskiego przewoźnika, wezmą aktywny udział w świętowaniu stu lat niepodległości Polski.

Polskie Linie Lotnicze LOT jako spółka Skarbu Państwa i jednocześnie jedna z najbardziej międzynarodowych polskich marek weźmie aktywny udział w promowaniu 100-lecia niepodległości Polski. Niektóre działania już są realizowane. Obecnie w hangarze nanoszone jest na pierwszy samolot typu embraer okolicznościowe logo „Niepodległa” napisane wzorem odręcznego pisma marszałka Józefa Piłsudskiego. Prace są już na ukończeniu. Docelowo logo to będzie na wszystkich naszych samolotach, aż do zakończenia obchodów rocznicy. A pierwsza maszyna z naklejonym okolicznościowym symbolem poleci z pasażerami już na początku przyszłego tygodnia – powiedział w wywiadzie dla Polsat News Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT.

Dwa nowe Boeingi, które na polskich lotniskach zawitają w lecie barwy białą i czerwoną będą miały pomalowane na stałe.

Reklama

Dreamliner będzie obsługiwał trasy międzykontynentalne, podczas gdy Boeing 737 MAX 8 rejsy europejskie. Dzięki temu zasięg promocji Polski będzie bardzo szeroki i dodatkowo wzmocni pozytywny wizerunek naszego kraju, jaki na świecie kreuje dziś marka LOT. Jesteśmy jednym najdynamiczniej rozwijających się przewoźników lotniczych, który odnosi coraz większe sukcesy. LOT był, jest i będzie linią lotniczą pochodzącą z Polski co podkreśla zarówno nasza nazwa jak i polska flaga, która znajduje się na stateczniku każdego naszego samolotu – dodaje Kubicki.

źr. Polsat News, foto: PLL LPT/Jacek Bonczek 

Reklama
Poprzedni artykułLesko: Mężczyzna przywitał policjantów maczetą i toporkiem
Następny artykułNarol: Bociany zawitały w pierwszy dzień wiosny