Strona główna LUBACZÓW Płacił za zakupy skradzioną kartą

Płacił za zakupy skradzioną kartą

0
Reklama

Lubaczowscy policjanci ustalili mężczyznę podejrzanego o kradzież karty płatniczej. 37-latek zabrał kartę swojemu znajomemu, a później kilkakrotnie posłużył się nią, płacąc zbliżeniowo za alkohol i papierosy.

Początkiem września, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Oleszycach zostali powiadomieni o kradzieży karty płatniczej. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że używał karty sporadycznie, wobec czego na co dzień, przechowywał ją w szufladzie komody. Mężczyzna zorientował się, że zginęła w momencie, kiedy chciał jej użyć. Żona pokrzywdzonego uzyskała informacje w placówce banku, że karta jej męża została sześciokrotnie wykorzystana do płatności zbliżeniowej.

Reklama

W toku prowadzonych czynności, funkcjonariusze wytypowali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec gminy Oleszyce. Zgromadzony materiał dowodowy w postaci m.in. zabezpieczonego monitoringu, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży karty płatniczej i kradzieży z włamaniem na konto bankowe.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Przyznał, że wykorzystał nieuwagę znajomego i ukradł kartę płatniczą po czym wykorzystał ją do zakupu alkoholu i papierosów. Mieszkańcowi gminy Oleszyce grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!