Strona główna POLITYKA PiS chce własnego kandydata na prezydenta w Rzeszowie

PiS chce własnego kandydata na prezydenta w Rzeszowie

0
Rzeszów stolica Podkarpacia

Prawo i Sprawiedliwość zadecydowało, że chce własnego kandydata na prezydenta miasta Rzeszowa.

„Zarząd Prawa i Sprawiedliwości okręgu nr 23 przyjął jednogłośnie stanowisko o konieczności wskazania własnego kandydata w zbliżających się wyborach na prezydenta Rzeszowa” – poinformowało PiS z okręgu sejmowego nr 23 (Rzeszów).

Tydzień temu były już prezydent Tadeusz Ferenc, po 18 latach prezydentury, ogłosił, że rezygnuje z funkcji. Na swojego następcę mianował Marcina Warchoła, polityka z Solidarnej Polski.

Lokalne struktury PiSu w nadchodzących wyborach na prezydenta Rzeszowa widzą szanse na sukces. TVP Info poinfrmowało, że: „wdrożenie pozytywnych zmian i korekt w polityce miasta Rzeszowa w kierunku optymalnego wykorzystania jego szans rozwojowych”.

Marszałek Ortyl stwierdził, że: „„Analizując dotychczasowe wyniki wyborcze, chociażby z ostatnich rozstrzygnięć parlamentarnych czy na prezydenta Polski, widzimy w Rzeszowie bardzo duże zaufanie dla naszej formacji. Dzisiaj chcemy to zaufanie przekuć w zwycięstwo ”.

Poseł Krzysztof Sobolewski dodał: „Zamierzamy zrobić wszystko, aby przekonać mieszkańców Rzeszowa, że wyłącznie wybór naszego kandydata będzie gwarantem dalszego szybkiego rozwoju”.

Kandydaturę Warchoła poparło jego macierzyste ugrupowanie z zaznaczeniem, że będzie on kandydował niezależnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here