Ze względu na pandemię koronawirusa i ciągły przyrost liczby chorych wymagających hospitalizacji, Szpital Wojewódzki im. Św. O. Pio w Przemyślu zmienia swoje zasady funkcjonowania.

Zgodnie z decyzją wojewody podkarpackiego z dn. 16 października br. Wojewódzki Szpital w Przemyślu ma zapewnić łącznie 166 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem i potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. W związku z tym niektóre oddziały zostają przystosowane wyłącznie dla osób „covid dodatnich”.

 Pacjenci zgłaszający się na SOR będą zaopatrywani, przy czym – jeśli konieczna będzie hospitalizacja – możliwe są dwa warianty:
– pacjenci w stanach ciężkich będą przyjmowani do naszego szpitala na oddziały „covid ujemne”;
– pacjenci w lżejszych stanach (w przypadku braku miejsc) będą odwożeni transportem medycznym do innych placówek.
Nikt nie zostanie odesłany z SOR-u bez udzielenia pomocy.
👉 Również pacjentki w stanie zagrożenia ciąży lub rodzące są przyjmowane na oddział, który jest przygotowany zarówno do przyjmowania osób z dodatnim, jak i ujemnym wynikiem testu na obecność koronawirusa.
👉 Decyzją Marszałka województwa, szpital w Przemyślu, jako ważny ośrodek w tej części województwa, w chwili obecnej nie będzie przeznaczony w całości na leczenie pacjentów z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19.
👉 Wszystkie poradnie specjalistyczne oraz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) przy ul. Monte Cassino 18 oraz Sportowej 6 działają zgodnie z harmonogramem.
Na dotychczasowych zasadach funkcjonuje również Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna.