Strona główna WIADOMOŚCI Piknik Wolności i Solidarności w Leżajsku

Piknik Wolności i Solidarności w Leżajsku

0
Reklama

W sobotę w Leżajsku odbył się piknik Wolności i Solidarności, zorganizowany przez NSZZ „Solidarność” Region Rzeszowski.   Piknik miał uświetnić  37. rocznicę porozumień sierpniowych z 1980 r. Imprezę poprzedziła Msza w kościele oo. Bernardynów.


Imprezę otworzył Przewodniczący Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”, Roman Jakim. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs piknikowy, który zorganizowali pracownicy Regionu Rzeszowskiego. Wzięło w nim udział ponad 200 osób, zaś nagrodzonych zostało 50 osób. Wśród nagród były: bon rowerowy na 1500 zł , tablety, pamiątkowe monety z wizerunkiem „Inki” oraz Żołnierzy Wyklętych, pobyty w SPA i wiele innych. Konkurs polegał na udzieleniu odpowiedzi na kilka krótkich pytań. Pytania dotyczyły historii Solidarności. W trakcie trwania pikniku odbył się również drugi konkurs. Tym razem zorganizowany przez Starostę Powiatu Leżajskiego, Marka Śliża. Zwycięzca otrzymał kryształowy Puchar Starosty. Sporym zainteresowaniem cieszył się namiot firmy G2A.com, w którym można się było przenieść w wirtualny świat.
Po godzinie 20:00 przygotowania do swojego występu rozpoczął zespół KSU. Mimo pogody, która nie dopisywała, na koncercie pojawiło się sporo osób, zarówno młodych i tych starszych.  Mamy nadzieje na więcej takich imprez w naszym regionie.
źr.: Solidarność Rzeszów 

Reklama
Poprzedni artykułPisarka z Przemyśla nagrodzona Literacką Nagrodą Gdynia
Następny artykułPolitechnika Rzeszowska będzie współtworzyć nowe konsorcjum wspierające zbrojeniówkę