Strona główna DĘBICA Piknik i charytatywny kiermasz na koniec wakacji. Strzegocice na pomoc 12-letniej Elizie

Piknik i charytatywny kiermasz na koniec wakacji. Strzegocice na pomoc 12-letniej Elizie

0
Reklama

Koło Gospodyń Energicznych w Strzegocicach koło Pilzna organizuje w najbliższą sobotę 2 września piknik połączony z kiermaszem i zbiórką dla chorej na nowotwór 12-letniej Elizy.

Piknik pod hasłem „Razem możemy więcej” odbędzie się przy remizie OSP Strzegocice. Początek imprezy o godzinie 16:00, organizatorzy zapewniają darmowe atrakcje dla dzieci. O godzinie 20:00 rozpocznie się zabawa z zespołem STARS.

Reklama

12 letnia Eliza, mieszkanka Strzegocic zmaga się nowotworem złośliwym, mięsakiem kościopochodnym prawego uda. Mama Elizy zmarła krótko po jej narodzinach na nowotwór. Odtąd tata dziewczynki samotnie wychowuje dwójkę dzieci. Wraz z córką bardzo przeżywa rozłąkę z synem Jakubem związaną z pobytem w szpitalu w Warszawie. W pojedynkę musi też borykać się z wysokimi kosztami dalekich dojazdów, wykupu przepisanych leków, a wkrótce także niezbędnej rehabilitacji. Mieszkańcy bardzo zaangażowali się w pomoc rodzinie, ale to nie wystarcza.

Pierwszymi objawami choroby u Elizy były bóle kolana, które pojawiły się w lutym 2023 r. W marcu w rzeszowskim szpitalu zostały wykonane badania, następnie dziewczynka została skierowana do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie postawiono diagnozę – nowotwór złośliwy, mięsak kościopochodny prawego uda i Eliza została skierowana na leczenie. Obecnie jest podczas chemioterapii, a wkrótce czeka ją operacja usunięcia guza, po której konieczna będzie rehabilitacja i dalsze leczenie.
Eliza uwielbia spędzać czas z rówieśnikami, jeździć na rowerze i chodzić na spacery ze swoim psem Puszkiem. Lubi też układać puzzle i tworzyć kreatywne wyklejanki. Jej największym marzeniem, oprócz powrotu do zdrowia, jest wizyta w Energylandii. Ma dwa lata starszego brata Jakuba.
Tata Elizy samotnie wychowuje dwójkę dzieci. Wraz z córką bardzo przeżywa rozłąkę z Jakubem związaną z pobytem w szpitalu w Warszawie. W pojedynkę musi też borykać się z wysokimi kosztami dalekich dojazdów, wykupu przepisanych leków, a wkrótce także niezbędnej rehabilitacji. Dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie Elizy w jej walce o zdrowie przez wpłaty darowizn na indywidualne subkonto dziewczynki i przekazywanie jej 1,5% podatku.

Link do zbiórki na rzecz Elizy KOS – Fundacja ISKIERKA

Poprzedni artykułSylwia Grzeszczak w sobotę zaśpiewa w Przemyślu. Jubileusz 100-lecia Zakładów POLNA
Następny artykułDrzewo przygniotło rowerzystów. Dziadek i wnuk trafili do szpitala

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!