Strona główna RZESZÓW Pikieta: Rzeszów przeciw imigracji. Solidarni z obrońcami granic

Pikieta: Rzeszów przeciw imigracji. Solidarni z obrońcami granic [foto, video]

0
Reklama

Kilkadziesiąt osób zgromadziło się na rzeszowskim Rynku, by zamanifestować solidarność z obrońcami granicy polsko-białoruskiej. Manifestanci wyrażali sprzeciw wobec działań rzeszowskiego ratusza solidaryzującego się z koczującymi przy granicy imigrantami.

Na manifestacji pojawił się poseł Konfederacji z okręgu podlaskiego- Robert Winnicki, który przypomniał, że mimo krytycyzmu wobec rządu to w momencie zagrożenia bezpieczeństwa państwa ugrupowanie, które reprezentuje jako jedno z nielicznych poparło działania zmierzające do wprowadzenia stanu nadzwyczajnego na obszarze przygranicznym:

„Kiedy wchodzi temat wojny hybrydowej, inwazji imigranckiej to stoimy nie po stronie rządu, a po stronie państwa polskiego, naszego państwa. Tego, który jest naszą wspólną własnością, naszym wspólnym dobrem, naszym wspólnym domem.”

Reklama

Wiceprezes Młodzieży Wszechpolskiej- Marcin Kowalski odniósł się do kontrmanifestujących nazywając ich V kolumną Aleksandra Łukaszenki:

„Myślę, że w Mińsku i Moskwie są z Was bardzo dumni. Powiedzcie jak to jest, że Wasi liderzy zakłamani hipokryci parę dni temu gdy w Sejmie była owacja la Straży Granicznej wstali i pozorowali klaskanie, a Wy plujecie na mundur.”

https://www.youtube.com/watch?v=eS8-xn0zS3g

W kontrmanifestacji brali udział działacze Obywateli RP i skrajnej lewicy.

Całość manifestacji:

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!