Strona główna JAROSŁAW Pijany za kółkiem bez pozwolenia, uciekał przez policją

Pijany za kółkiem bez pozwolenia, uciekał przez policją

0
Reklama

Policjanci prowadzili pościg za kierowcą mitsubishi, który chcąc uniknąć kontroli gwałtownie odjechał z miejsca interwencji. Uciekając przed mundurowymi łamał przepisy w ruchu drogowym i stwarzał zagrożenie dla innych. Mężczyzna został zatrzymany w Duńkowicach. Okazało się, że 36-latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu, posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany listem gończym, wydanym przez jarosławski sąd.

Wczoraj, po godz. 10, funkcjonariusze z komisariatu w Radymnie, podczas pełnienia służby w miejscowości Młyny, zauważyli nieprawidłowo zaparkowane mitsubishi, z którego została wyrzucona na pobocze aluminiowa puszka. Policjanci podjęli interwencję, włączyli sygnały świetlne i zatrzymali się za tym pojazdem. Kiedy funkcjonariusze podchodzili do mitsubishi, pojazd gwałtownie ruszył. Kierujący rozpoczął ucieczkę w kierunku Radymna. Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym mężczyzną. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawali kierowcy polecenie do zatrzymania się. Ten jednak zlekceważył wszelkie polecenia i kontynuował jazdę, wielokrotnie łamiąc przepisy w ruchu drogowym. Kierujący stwarzał też zagrożenie dla innych uczestników ruchu.  

Reklama

W Duńkowicach, podczas próby zatrzymania pojazdu przez policjantów ruchu drogowego, kierujący zjechał na chodnik i w dalszym ciągu kontynuował jazdę. Z uwagi na uszkodzenie kół w pojeździe, zatrzymał samochód i próbował uciekać pieszo, został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Radymnie.

Mężczyznę poddano badaniu na stan trzeźwości, miał on w organizmie 2,5 promila. Po sprawdzeniach w policyjnych systemach okazało się, że 36-letni mieszkaniec gminy Tarnogród, nie tylko posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, ale jest poszukiwany listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy w Jarosławiu, celem odbyci kary pozbawienia wolności.

36-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Oprócz popełnionych wykroczeń, odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Reklama
Poprzedni artykułTragiczny wypadek. Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez ciągnik
Następny artykułJechała z dziećmi. Straciła panowanie, doszło do wypadku [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj