Strona główna DĘBICA Pijany wsiadł za kierownicę, mimo sądowego zakazu

Pijany wsiadł za kierownicę, mimo sądowego zakazu

0
Reklama

Sąd zdecydował, że 48-letni mieszkaniec powiatu dębickiego najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości, pomimo że miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Był już karany za podobne przestępstwa w przeszłości, dlatego też za swoje zachowanie będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

W czwartek, 8 grudnia około godz. 18, policjanci ruchu drogowego, pełniąc służbę w rejonie Pustkowa zwrócili uwagę na kierującego oplem antarą, który podróżował zbyt szybko. Funkcjonariusze zmierzyli prędkość pojazdu. Urządzenie wykazało przekroczenie prędkości o 54 km/h. Policjanci postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Jednak kierujący oplem zignorował polecenie do zatrzymania się i przyspieszył zmuszając policjanta do ucieczki z jezdni. Policjanci podjęli pościg i zatrzymali uciekającego mężczyznę. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec Pustkowa.

Reklama

Jak się okazało, mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas legitymowania okazało się również, że 48-latek ma już dwa wyroki zakazujące kierowania pojazdami mechanicznymi. Zatrzymanego przewieziono do dębickiej komendy, gdzie wytrzeźwiał, a następnie usłyszał zarzuty.

W sobotę Sąd Rejonowy w Dębicy podjął decyzję o zastosowaniu wobec mieszkańca Pustkowa aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Mężczyzna odpowie teraz za czynną napaść na policjantów, ucieczkę z miejsca kontroli, niestosowanie się do wyroku sądu oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się mimo stosowania sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd w takim przypadku może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!