Strona główna ROPCZYCE Pijany traktorzysta uciekał przed kontrolą. Wpadł na ornym polu

Pijany traktorzysta uciekał przed kontrolą. Wpadł na ornym polu

0
Reklama

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący ciągnikiem rolniczym, który próbował uciec przed policjantami. Mężczyzna starał się „zgubić” policyjny radiowóz, jednak ucieczkę zakończył w polach. 52-latek usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj po godz. 11, funkcjonariusze ropczyckiej drogówki, patrolując miejscowość Nockowa, zauważyli kierującego ciągnikiem rolniczym, którego tor jazdy wskazywał, że może się on znajdować pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie urządzeniem typu AlcoBlow wykazało, że znajduje się on pod wpływem alkoholu.

Reklama

Gdy policjant wydał polecenie, aby opuścił pojazd, mężczyzna uruchomił traktor i zaczął uciekać. Policjanci poinformowali o zaistniałej sytuacji dyżurnego i podjęli pościg za kierującym. Gdy traktorzysta wjechał w pole orne, został zatrzymany przez mundurowych. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Iwierzyce miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Pijany 52-latek został przekazany pod opiekę rodziny. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, wkrótce usłyszy też zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Reklama
Poprzedni artykułKrypty bazyliki pw. Zwiastowania NMP w Leżajsku [VIDEO]
Następny artykułZaginął 43-letni mężczyzna. Nie wiadomo gdzie się podziewa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj