Strona główna RZESZÓW Pijany kierowca w rękach funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

Pijany kierowca w rękach funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

0
Reklama

W sobotę w godzinach popołudniowych Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Rzeszowa ujęli pijanego kierowcę, który wyszedł z baru i chciał odjechać samochodem.


Do zdarzenia doszło w sobotę 4 września br. około godz. 16:20 podczas prowadzonych działań „Bezpieczny Przejazd” na przejeździe kolejowo – drogowym w miejscowości Strażów podczas których funkcjonariusze SOK zauważyli mężczyznę wychodzącego z pobliskiego baru, a następnie wsiadającego do samochodu po czym uruchomił silnik chcąc odjechać. W związku z tym, że styl poruszania się mężczyzny wskazywał, iż może być pod wpływem alkoholu funkcjonariusze SOK z Rzeszowa niezwłocznie zareagowali na powyższe zdarzenia uniemożliwiając kierowcy odjechanie z miejsca zdarzenia.

Reklama

Przeczucie SOK-istów było bezbłędne – podczas interwencji od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu dlatego też na miejsce zdarzenia został wezwany patrol Policji z wydziału ruchu drogowego w Rzeszowie, który poddał mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynik to 1,11 mg/l.

Lekceważącym kierowcą okazał się 38 letni mieszkaniec powiatu Łańcuckiego z miejscowości Kraczkowa. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Wydział Ruchu Drogowego w Rzeszowie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!