Strona główna DĘBICA Pijany kierowca ujęty przez świadka

Pijany kierowca ujęty przez świadka

0
Reklama

Zdecydowana postawa świadka pozwoliła zatrzymać mężczyznę, który kierował polonezem w stanie nietrzeźwości. 23-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

W niedzielę około godz.23.20, oficer dyżurny dębickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Pilznie doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy poloneza. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce ustalili, że świadek zatrzymał i uniemożliwił dalszą podróż kierowcy, który wyraźnie był pod wpływem alkoholu.

Reklama

Interwencja miała miejsce w rejonie sklepu z alkoholem, gdzie sklepowy monitoring zarejestrował przyjazd pijanego kierowcy. Mężczyzna próbował się oddalić, na co zareagował świadek, który odebrał mężczyźnie kluczyki do auta. W związku z tym o całym zdarzeniu natychmiast powiadomił Policję i nie pozwolił również na to, aby kierowca odjechał.

Policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego polonezem 23-letniego mieszkańca powiatu dębickiego. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,8 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a po zakończeniu czynności i sporządzeniu stosownej dokumentacji przewieziony do miejsca zamieszkania i przekazany rodzinie. Za popełniony czyn grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Warto zaznaczyć, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikajacy z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą ososbę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Reklama
Poprzedni artykułZderzenie motocykla z osobówką. Dwie osoby ranne [foto]
Następny artykułOdpowie za usiłowanie gwałtu i zabójstwo 84-latki z Hyżnego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj