Strona główna TARNOBRZEG Pijany kierowca autobusu chciał zawieźć dzieci na zimowy wypoczynek

Pijany kierowca autobusu chciał zawieźć dzieci na zimowy wypoczynek

0
Reklama

Blisko promil alkoholu miał 54-letni mężczyzna, który wsiadł za kierownicę autobusu i chciał zawieźć dzieci na zimowy wypoczynek. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Kierowcy za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę przed godz. 8, policjanci ruchu drogowego kontrolowali dwa autobusy, którymi uczniowie jednej ze szkół podstawowych w Tarnobrzegu, mieli wyjechać na zimowy wypoczynek do miejscowości Sidzina w województwie małopolskim. W podróż wybierało się 70 uczniów i 5 opiekunów. Policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców.

Reklama

Okazało się, że siedzący za kierownicą jednego z autobusów, 54-letni mieszkaniec Tarnobrzega jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 0,80 promila alkoholu w jego organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca odpowie niebawem przed sądem. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i zakazali mu dalszej jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat.

Pamiętajmy!

Każdy może zwrócić się do policjantów z prośbą o skontrolowanie kierowcy i autokaru przed rozpoczęciem podróży. O przeprowadzenie kontroli najlepiej zwrócić się kilka dni wcześniej. Można to zrobić osobiście w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu przy ul. 1 Maja 2 lub telefonicznie pod nr. 47 825 33 50, 47 825 33 51.

Poprzedni artykułTragedia w Oleszycach. Znaleziono zwłoki zaginionej kobiety
Następny artykułCzy bezpieczeństwo Polski jest zagrożone? Konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!