Strona główna TARNOBRZEG Pijany kierowca autobusu chciał zawieźć dzieci na zimowy wypoczynek

Pijany kierowca autobusu chciał zawieźć dzieci na zimowy wypoczynek

0
Reklama

Blisko promil alkoholu miał 54-letni mężczyzna, który wsiadł za kierownicę autobusu i chciał zawieźć dzieci na zimowy wypoczynek. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Kierowcy za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę przed godz. 8, policjanci ruchu drogowego kontrolowali dwa autobusy, którymi uczniowie jednej ze szkół podstawowych w Tarnobrzegu, mieli wyjechać na zimowy wypoczynek do miejscowości Sidzina w województwie małopolskim. W podróż wybierało się 70 uczniów i 5 opiekunów. Policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców.

Reklama

Okazało się, że siedzący za kierownicą jednego z autobusów, 54-letni mieszkaniec Tarnobrzega jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 0,80 promila alkoholu w jego organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca odpowie niebawem przed sądem. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i zakazali mu dalszej jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat.

Pamiętajmy!

Każdy może zwrócić się do policjantów z prośbą o skontrolowanie kierowcy i autokaru przed rozpoczęciem podróży. O przeprowadzenie kontroli najlepiej zwrócić się kilka dni wcześniej. Można to zrobić osobiście w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu przy ul. 1 Maja 2 lub telefonicznie pod nr. 47 825 33 50, 47 825 33 51.

Reklama
Poprzedni artykułTragedia w Oleszycach. Znaleziono zwłoki zaginionej kobiety
Następny artykułCzy bezpieczeństwo Polski jest zagrożone? Konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj