Strona główna NISKO Pijany jechał hulajnogą i wywrócił się. Trafił do szpitala

Pijany jechał hulajnogą i wywrócił się. Trafił do szpitala

0
Reklama

Niżańscy policjanci, udzielili pomocy 22-latkowi, który przewrócił się kierując hulajnogą elektryczną. Funkcjonariusze szybko poznali powód utraty równowagi. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mieszkańca powiatu niżańskiego czekają surowe konsekwencje. Przypominamy, o zachowaniu trzeźwości i zdrowego rozsądku podczas kierowania jednośladami.

W minioną sobotę przed północą, w Racławicach, niżańscy policjanci zauważyli podczas patrolu mężczyznę, jadącego hulajnogą elektryczną. W pewnym momencie kierowca jednośladu stracił nad nim panowanie i przewrócił się. Mundurowi natychmiast ruszyli z pomocą.

Reklama

W wyniku upadku, kierujący hulajnogą doznał urazu. Funkcjonariusze szybko poznali też powód utraty równowagi. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zaopiekowali się nietrzeźwym kierowcą jednośladu, do czasu przekazania go załodze karetki pogotowia.

Teraz 22-latka czekają konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania. W związku z tym, że obowiązujące przepisy zabraniają kierowania hulajnogą osobie znajdującej się w stanie nietrzeźwości (a także w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu), mężczyźnie grozi mandat w wysokości 2,5 tys. złotych, chyba że sprawa zostanie skierowana do sądu, który może orzec zdecydowanie wyższą grzywnę.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!