Strona główna STALOWA WOLA Pijany i bez uprawnień uciekał autem przed policją

Pijany i bez uprawnień uciekał autem przed policją

0

Policjanci ze stalowowolskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 34-letni mieszkaniec naszego powiatu nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. W organizmie miał 1,6 promila alkoholu. Okazało się również, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj o godz. 23, policjanci z wydziału ruchu drogowego, wykonując kontrole pomiaru prędkości na ulicy Staszica w Stalowej Woli, zatrzymywali forda transita. Jednak mężczyzna kierujący tym samochodem zignorował sygnały do zatrzymania i przyspieszył, odjeżdżając w kierunku centrum miasta. Policjanci ruszyli w pościg za fordem, używając sygnałów uprzywilejowania. 

Po krótkim pościgu zatrzymali kierowcę forda kilka ulic dalej. Podczas kontroli okazało się, że samochodem kierował 34-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Mężczyzna był kompletnie pijany, policyjny alkomat wskazał w jego organizmie ponad 1,6 promila. Dodatkowo okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierujący niebawem odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. 34-latek odpowie jednak jeszcze za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. W tym przypadku kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto za kierowanie pojazdem bez uprawnień mężczyźnie grozi grzywna od 1500 zł do 30 000 zł.

Poprzedni artykułPoszukiwany listem gończym wpadł po powrocie z zagranicy w ręce policji
Następny artykułNa Sanie w Ulanowie wydobyto ciało
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj