Strona główna ŁAŃCUT Pijany groził sąsiadowi pistoletem, że go zabije

Pijany groził sąsiadowi pistoletem, że go zabije

0

Policjanci interweniowali wobec 60-letniego mieszkańca Łańcuta, który groził sąsiadowi pistoletem. Pijany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W niedzielę, około godz. 12.30, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o groźbach z użyciem przedmiotu przypominającego broń. Według przekazanych informacji, mieszkaniec jednego z łańcuckich osiedli groził sąsiadowi pozbawieniem życia, kierując jednocześnie w jego stronę pistolet.Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczyli teren wokół bloku i klatkę schodową, w której doszło do zdarzenia. Funkcjonariusze zatrzymali 60-letniego właściciela broni w jego mieszkaniu. Podczas przeszukania, policjanci zabezpieczyli broń, którą mężczyzna groził sąsiadowi. Okazał się nią pistolet gazowy. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. W chwili zdarzenia był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 2,8 promila alkoholu.
Po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszał zarzuty. Na wniosek łańcuckich policjantów Prokurator Rejonowy w Łańcucie zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, połączony z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego. Teraz 60-latkowi grozi do 2 lat więzienia.

Poprzedni artykułOgródki piwne wracają na rzeszowski Rynek
Następny artykułAuto w rowie – Leżajsk – [FOTO]