Strona główna TARNOBRZEG Pijany 40-latek przyjechał do sklepu na zakupy

Pijany 40-latek przyjechał do sklepu na zakupy

0
Reklama

40-letni kierowca opla astry, mając blisko 2 promile alkoholu, wsiadł za kierownicę i przyjechał do sklepu po zakupy. Policjanci zatrzymali mężczyznę w Grębowie. Pijany kierowca trzeźwieje w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa.

Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji i powoduje błędną ocenę odległości.

Reklama

Wczoraj przed godz. 21, policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że drogą przy ul. Bajkowej w Grębowie zygzakiem jedzie opel astra. Funkcjonariusze udali się w ten rejon. Na pobliskim parkingu stał zapakowany opel, a jego kierowca szedł do sklepu zrobić zakupy. Mężczyzna wyraźnie miał problemy z utrzymaniem równowagi.

Policjanci zatrzymali go. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,82 promila alkoholu. Pijany kierowca trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Po raz kolejny policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne za zagrożenie, jakie na drodze stanowi pijany kierowca.

Reklama
Poprzedni artykułUdawał wolontariusza i zbierał datki na chore dziecko. Wpadł na gorącym uczynku
Następny artykułKolejni kierowcy ukarani. Policjanci bezwzględni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!