Strona główna JASŁO Pijany 20-latek stracił panowanie nad autem i wpadł do rowu

Pijany 20-latek stracił panowanie nad autem i wpadł do rowu [foto]

0
Reklama

Policjanci pracowali na miejscu groźnie wyglądającego wypadku, do którego doszło w sobotę w Kątach. 20-letni kierowca osobowego volkswagena, na drodze wojewódzkiej nr 992, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości okazało się, że ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Kąty.  Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kilkanaście minut po północy, 20-latek kierujący volkswagenem, jadąc drogą wojewódzką w kierunku Nowego Żmigrodu, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad samochodem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna z obrażeniami trafił do jasielskiego szpitala.  

Mundurowi wykonali oględziny pojazdu oraz miejsca zdarzenia. Zabezpieczyli ślady i sporządzili dokumentacje fotograficzną. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości 20-latka okazało się, że kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. 

Reklama

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia. O jego losie zadecyduje sąd. 

Przypominamy, że osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys.  złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich – widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, żeby reagować i w razie potrzeby natychmiast informować Policję dzwoniąc pod nr 112.

Reklama
Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Silny wiatr w regionie, w porywach do 70 km/h
Następny artykułNie zatrzymał się do kontroli. Może trafić na 5 lat do więzienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!