Strona główna TARNOBRZEG Pijani zniszczyli wiatę przystankową. Czeka ich za to surowa kara

Pijani zniszczyli wiatę przystankową. Czeka ich za to surowa kara

0
Reklama

Dzięki skutecznym działaniom policjantów, odpowiedzialności karnej nie uniknie dwóch mężczyzn podejrzanych o zniszczenie wiaty przystankowej w Tarnobrzegu. 21-latek i jego 16-letni towarzysz trafili do tarnobrzeskiej jednostki Policji. Starszy z mężczyzn już usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Nieletni sprawca za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Jak ustalili funkcjonariusze, w czwartek, dwaj mieszkańcy Tarnobrzega, około godz. 5 rano, kupili alkohol na jednej ze stacji paliw i spożywali go w rejonie ul. Orląt Lwowskich w Tarnobrzegu. Kiedy byli na przystanku autobusowym wybili szyby będące ścianami wiaty.

Reklama

Mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia, odjeżdżając z przypadkowym kierowcą, którego zatrzymali na „stopa”. O akcie wandalizmu zostali zaalarmowani policjanci, którzy niezwłocznie zajęli się tą sprawą. Ustalili rysopis sprawców i rozpoczęli ich poszukiwania.

Kilka minut później, mundurowi na dworcu autobusowym rozpoznali mężczyzn. Sprawcy zostali zatrzymani. Byli nimi dwaj mieszkańcy Tarnobrzega, w wieku 16 i 21-lat. Starszy mężczyzna był pod silnym działaniem alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźni trafili do jednostki Policji. 21-latek gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Nieletni sprawca za popełniony czyn odpowie przed sądem rodzinnym.

Powstałe straty oszacowano na kwotę 3,5 tys. złotych.

Za przestępstwo zniszczenia mienia kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!