Strona główna NISKO Pijani rowerzyści ponieśli konsekwencje. Dostali solidne mandaty

Pijani rowerzyści ponieśli konsekwencje. Dostali solidne mandaty

0
Reklama

Pomimo bardzo wysokich mandatów karnych jakie przewiduje obowiązujący od 1 stycznia br. taryfikator, w dalszym ciągu nie brakuje uczestników ruchu drogowego, którzy łamią prawo. Zaostrzenie przepisów ma na celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych oraz poprawę bezpieczeństwa na drogach. We wtorek policjanci z niżańskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej czterech pijanych kierujących rowerami.

O tym jak surowe mogą być konsekwencję niestosowania się do przepisów, przekonali się we wtorek mieszkańcy powiatu niżańskiego, którzy kierowali jednośladami będąc pod wpływem alkoholu.

Reklama

We wtorek przed południem w Nisku, policjanci zauważyli jadącego rowerem mężczyznę, który nagle zjechał do przydrożnego rowu. Badanie alkomatem wskazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 39-latek został doprowadzony do wytrzeźwienia. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Kolejnych dwóch rowerzystów zostało zatrzymanych po południu tego samego dnia. Patrol ruchu drogowego zatrzymał 65-letniego mieszkańca Racławic, którego badanie alkomatem wskazało wynik ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Podobny wynik, bo blisko 2 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie u 35-latka w miejscowości Jeżowe. Obydwaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 2,5 tys. złotych.

Natomiast u 58-letniego mieszkańca Huciska, który również kierował rowerem, badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 58-latek został doprowadzony do wytrzeźwienia. Teraz będzie za swoje zachowanie odpowiadał przed sądem.

Pamiętajmy, że pijani kierujący w tym rowerzyści są często sprawcami tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Każdy kierujący swoim pojazdem po alkoholu lub znajdując się pod wpływem podobnie działającego środka jest poważnym zagrożeniem na drodze nie tylko dla samego siebie ale i dla innych użytkowników drogi.

Reklama
Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Gwałtowne burze z gradem i silny wiatr w regionie
Następny artykułPogórzanin wraca na trasę! W sobotę inauguracja sezonu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj